HAKKIMIZDA

2014’den bu yana Çağdaş Türk Sanatçı’ların sınırlı sayıda özel üretilmiş imzalı edisyonlarını üreterek sanatı ulaşılabilir kılan LIMART, yeni yapılanması ve eklenen yeni ürünleri ile “Sınırlı Sayıda Sanat Platformu” olarak sanatseverlerin karşısına çıkıyor.  

İngilizce “Limited ve Art” kelimelerinin birleşmesi ile oluşan ismiyle LIMART,  2014’den bu yana Türk Çağdaş Sanatçı’ların orijinal eserlerini arşivsel imzalı edisyon formunda sanatseverlere ulaşılabilir kılıyor. Anlaşmalı olduğu Türk Çağdaş sanatçıların orijinal eserlerinin yüksek çözünürlüklü görsellerini kaliteli baskı kağıtları ile buluşturan LIMART, bu sayede orijinal eserleri tek bir duvardan fazlasına taşıyor. Her bir LIMART edisyonu eserin sanatçısı tarafından numaralandırılıyor ve ıslak imza taşıyor. Eserler eş numaralı hologramlı imzalı sertifikası ile birlikte teslim ediliyor. 

LIMART 2017 senesinde özel üretim edisyonların yanı sıra seçili sanatçıların orijinal sanat eserlerini de bünyesine ekledi. Seçili Türk Çağdaş Sanatçı’ların ufak boyutlardaki orijinal işleri, el boyaması özel çerçeveleri ile sanatseverlere ulaşıyor.

LIMART, edisyonlar ve orijinal sanat eserlerinin yanı sıra fotoğraf, heykel ve tasarım ürünlerini de ulaşılabiliyor kılıyor. 2022 Eylül itibariyle tam anlamıyla bir “Sınırlı Sayıda Sanat Platformu” olmak adına “Fotoğraf”, “Heykel” ve “Ev&Yaşam” kategorilerini bünyesine ekledi.

LIMART, Fotoğraf kategorisi açılışını en yeni eklenen ürünleri içeren Magnum Photos Koleksiyon Posterleri ile sunuyor. 

Bu koleksiyonda yer alan posterler Magnum Photos logosu taşıyor, onlar tarafından üretiliyor ve tüm hakları onlara ait olarak fotoğraf severlerle buluşuyor.  

Magnum Photos Koleksiyon Posterleri seçkisi arasında CHRISTOPHER ANDERSON, PHILIPPE HALSMAN, INGE MORATH, ELLIOTT ERWITT, DENNIS STOCK ve THOMAS HOEPKER yer alıyor.

Magnum Photos Koleksiyon Posterlerinin yanı sıra yurtdışı anlaşmaları ile Amerika'lı sanatçı Brian Donnelly / KAWS 'ın koleksiyon amaçlı üretilen heykel figürlerini ve Fransız Ligne Blanche markasının Türkiye satış noktası olarak ANDY WARHOL, JEAN-MİCHEL BASQUIAT , RENE MAGRITTE, ALEX KATZ VE TOM WESSELMAN'ın eserlerinden üretilen porselen grubunu bünyesine ekleyerek LIMART sanatseverlere değişik ürün grupları sunmaya devam etmektedir.

FINE ART BASKI – FOTOGRAF – ORJINAL ESER – KOLEKSIYON HEYKEL – EV&YAŞAM 

www.limartonline.com